GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
YEŞİLTEPE: BAŞKAN ÇETİN SUÇ İŞLİYOR

YEŞİLTEPE: BAŞKAN ÇETİN SUÇ İŞLİYOR

Tarih 04 Temmuz 2024, 17:15 Editör Dursun ONUR

GİRESUN TIME GÜNCEL HABER- Belediye-İş Sendikası Giresun Şube Başkanı Halil Yeşiltepe, MHP'li Duroğlu Belediye Başkanı Halil Çetin'in Belediye-İş’ten ayrılmak istemeyen üyelerine baskı yaptığını, bu baskıya direnen bazı üyelerinin de hukuksuzca işten çıkartıldığını açıkladı.

MHP'li Duroğlu Belediye Başkanı Halil Çetin'in belediyede çalışan Belediye- İş Sendikası üyesi işçilere baskı ve tehditleri devam ediyor.

Son olarak Başkan Çetin, imzalanan toplu iş sözleşmesinde anlaşmaya varılan işçi ücretlerini kanunlara aykırı bir şekilde geri çekerek işçileri zor durumda bıraktı.

Belediye-İş Sendikası Giresun Şube Başkanı Halil Yeşiltepe, Duroğlu Belediye Başkanı Halil Çetin'in Belediye-İş’ten ayrılmak istemeyen üyelerine baskı yaptığını ,bu baskıya direnen bazı üyelerinin de hukuksuzca işten çıkartıldığını açıkladı.

KAZANILMIŞ HAKLARI İŞÇİ KARDEŞLERİMİZE GERİ VERİLMELİDİR

Yeşiltepe,'Yıllarca köy hizmetlerinde işçi olarak çalışan Duroğlu Belediye Başkanı Halil Çetin, başkan olduktan sonra işçilere sahip çıkmayarak geçmişini hiçe saydı. İşçileri en iyi Halil Çetin'in anlaması gerekirken sendikal hakları yok sayan bir zihniyeti anlamakta güçlük çekiyoruz. Duroğlu halkına hizmet eden, alın teri döken işçilere baskı ve zulüm uygulayarak haklarını yok sayıyor. Mobing uygulayarak ellerinden aldıkları kazanılmış haklarının ve emeklerinin karşılıklarının işçi kardeşlerimize geri verilmesini istiyoruz' dedi.

SUÇ İŞLİYORLAR

'Sendikal baskı, Türk Ceza Kanunu’nun 118. Maddesi’ne göre, altı aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılacak bir suçtur' diyen Yeşiltepe,'Bu kanunsuz emirleri verenler de, uygulayan maşalar da Türk Ceza Kanunu’na göre suç işliyor. Bu suçu işleyenler, yarın mahkeme kapılarında yargılanırken, tek başlarına kalacaklarını bilsinler. Belediye-İş “şu” veya “o partinin”, “yan kuruluşu”, “arka bahçesi”, “yandaşı” değil, işçinin, emekçinin, sesidir soluğudur, yoldaşıdır. Sayın Belediye Başkanı Halil Çetin'e sesleniyoruz. İşçilere yapılan baskı ve tehditleri bırakın. İşçi kardeşlerimize uygulanan bu ücret politikalarınızdan bir an önce vazgeçin. Emekçi kardeşlerimizin sözleşme ile anlaştığı ücretleri verin. Sayın başkanın yapılan bu yanlıştan bir an önce dönmesini ve işçi kardeşlerimizin mağduriyetlerinin giderilmesini istiyoruz' ifadelerini kullandı.

Bu haber 223 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

KARAN: FINDIK TABAN FİYATINI AÇIKLAYIN!

KARAN: FINDIK TABAN FİYATINI AÇIKLAYIN! GİRESUN TIME GÜNCEL HABER- Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, fındık taban fiyatının bu ay sonuna kadar a...

GİRESUN’DA DOLMUŞ ÜCRETLERİNE ZAM!

GİRESUN’DA DOLMUŞ ÜCRETLERİNE ZAM! GİRESUN TIME GÜNCEL HABER- Giresun’da dolmuş ücretlerine zam yapıldı.
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi