GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
GİRESUN’DA 26 PROJE İÇİN İMZALAR ATILDI

GİRESUN’DA 26 PROJE İÇİN İMZALAR ATILDI

Tarih 29 Mayıs 2024, 17:39 Editör Dursun ONUR

GİRESUN TIME EKONOMİ HABER- Giresun'da yatırım tutarı 97 milyon 632 bin lira olan 26 projenin imza töreni yapıldı.


Giresun'da yatırım tutarı 97 milyon 632 bin lira olan 26 projenin imza töreni yapıldı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülen Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı'nın 15. etap hibe proje imza töreni, Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, Vali Yardımcısı Davut Sinanoğlu, İl Tarım ve Orman Müdürü Muhammet Angın ve yatırımcıların katılımıyla Valilik toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Vali Serdengeçti, yaptığı konuşmada, kırsal kalkınma projelerinin kentin ekonomik ve sosyal gelişimine büyük katkı sağladığını vurgulayarak, desteklerinden dolayı Tarım ve Orman Bakanlığı'na teşekkür etti.

Projelerin hayata geçirilmesinde emeği geçen tüm paydaşlara teşekkürlerini ileten Serdengeçti, projelerin başarılı şekilde uygulanmasını diledi. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından onaylanarak hibe almaya hak kazanan projelerin 12'si tarıma dayalı ekonomik yatırım, 14'ü kırsal altyapı yatırımından oluşuyor.

PROJELERİN TOPLAM YATIRIM TUTARI 97 MİLYON LİRA

Projeler arasında 7 fındık ve 2 çay işleme, 2 pestil köme imalatı ile güneş enerji sistemi projesi yer alıyor. Kırsal altyapı yatırımları kapsamında ise 7 fındık işleme, 3 ahır modernizasyonu, 2 arıcılık faaliyetleri ve 2 güneş enerji sistemi projesi bulunuyor. Projelerin toplam yatırım tutarının 97 milyon 632 bin 635 lira olduğu duyuruldu.

Bu haber 338 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Ekonomi

DESTEK VERENLERE MİNNETTARIZ

DESTEK VERENLERE MİNNETTARIZ GİRESUN TIME EKONOMİ HABER- Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ergin Kılıçaslan, 25-26 Mayıs tari...

KARAN, BAYRAKTAR’A ATEŞ PÜSKÜRDÜ!

KARAN, BAYRAKTAR’A ATEŞ PÜSKÜRDÜ! GİRESUN TIME EKONOMİ HABER- Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, AK Parti Sakarya Milletvekili olan FİSKOBİ...
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi